تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - رسانه‌های صهیونیستی: انتفاضه سوم در راه است؛ نتانیاهو مسئول است


 
انتفاضه

رسانه‌های رژیم صهیونیستی با هشدار درباره به راه افتادن سومین انتفاضه ملت فلسطین نوشتند که سیاست‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل مسئول آغاز این انتفاضه است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نوشت: کابینه اسرائیل هر نامی که می خواهد روی رویدادها و حوادث کنونی در کرانه باختری و قدس می تواند بگذارد اما نام اصلی این حوادث و رویدادها همان انتفاضه سوم فلسطین است که خطرناکتر خواهد بود.

این روزنامه افزود: بنیامین نتانیاهو مسئول وقوع این انتفاضه جدید است زیرا هرگونه امید نزد فلسطینی ها را کشت.

به نوشته ناحوم برنیاع تحلیلگر امور سیاسی روزنامه یدیعوت آحارنوت نوشت، فلسطینی ها امید سیاسی و اقتصادی ندارند و اعتماد آنها به تشکیلات خودگردان فلسطین و سایر گروهها از بین رفته و امیدی به جهان غرب و غرب ندارند.

وی افزود: نتانیاهو تاحد زیادی مسئول همه حوادثی است که رخ می دهد زیرا فلسطینی ها در یاس و ناامیدی فرو برد و کابینه اسرائیل کاری نکرده است. نتانیاهو معتقد بود که وضعیت کنونی تا ابد ادامه خواهد یافت و هرچه می خواهد، می تواند انجام دهند؛ بدون اینکه واکنشی از طرف فلسطینی ها ببیند. او فکر می کرد که فلسطینی ها را خواهیم خشکاند و آنها را محاصره خواهیم کرد و زمین های آنها را خواهیم گرفت و در مقابل، آنها سرشان را پایین خواهند گرفت و تسلیم خواهند شد. این نتانیاهو است.

برنیاع نوشت: به او نتانیاهو هشدار داده بودند که هزینه گزافی خواهد پرداخت اما سرش را مثل کبک زیر برف کرد و به جای رسیدگی به آن، با توافق هسته ای ایران جنگید؛ هرچند که او اساسا نبرد را پیش از آغاز، باخته بود.

روزنامه صهیونیستی هآرتس نیز درباره وخامت شدید اوضاع هشدار داد و نوشت: دستگاههای اسرائیل نتوانسته اند تا این لحظه به وضعیت امنیتی در کرانه باختری و قدس رسیدگی کنند. نتانیاهو یک بار دیگر ثابت کرد که با واقعیت زندگی نمی کند و درحالی که کرانه باختری درحال غلیان است و نوار غزه آرام نشده است، او در تریبون سازمان ملل متحد می ایستد و سخنرانی بی اهمیتی را برای حمله به توافق هسته ای ایران ایراد می کند؛ درحالی که هیچ یک از حضار و شنوندگان سخنرانی او دیگر به تغییر آن (توافق هسته ای) نمی اندیشد. اگر نتانیاهو در جریان سخنرانی خود 44 ثانیه سکوت می کند تا توجه نمایندگان کشورهای حاضر در سالن را به گفته هاش جلب کند، باید بداند که طبیعت بین المللی دیگر به ترفندهای پوچ رغبتی نشان نمی دهد.

این روزنامه هشدار داد: انتفاضه سوم در راه است. بعد از سالها جلوگیری از هرگونه فعالیت سیاسی و قتل بی فایده فلسطینی ها و مصادره زمین ها و ویران کردن خانه ها و نبود هرگونه افق و امیدی، انتفاضه سوم چه بسا عملا شعله ور شود.

روزنامه صهیونیستی معاریو نیز درباره "واقعیت دردناک و سوختن کرانه باختری و قدس " هشدار داد.

این روزنامه همچنین به مسئولان رژیم صهیونیستی درباره "سرگرم شدن به نامگذاری حوادث جاری اعم از اینکه نام آن را انتفاضه جدید بنامند یا نه،" هشدار داد و نوشت: مهم این است که نشانه های روشن یک انتفاضه فلسطینی جدیدی وجود دارد و اوضاع قابلیت انفجار سریع دارد.

یوسی میلمان تحلیلگر امور امنیتی روزنامه معاریو نوشت: کابینه اسرائیل با وجود همه حوادث جاری، همانند همیشه می خواهد با وضعیت کنونی همانطور که هست تعامل کند و نمی خواهد مسئولیت را بپذیرد. این کابینه در بهترین وضعیت، برای اجرای یک سری راهکارها تلاش می کند که نقش آسپرین را برای یک بیمار سرطانی بازی می کند. کابینه اسرائیل باید بداند که افزایش پست های بازرسی و جلوگیری از عبور خودروهای فلسطینی ها در جاده های کرانه باختری تنها یک سری راهکارهای تاکتیکی هستند و به نتایجی راهبردی منجر نمی شوند.

آوی یسخاروف در سایت "تایمز آف اسرائیل" نوشت: "به احتمال زیاد، حملات کنونی بزودی متوقف نخواهد شد زیرا موفقیت مجریان حملات الهامی برای جوان فلسطینی بیشتری به منظور اجرای عملیات مشابه به شمار می رود. انگیزه اصلی ساکنان قدس و کرانه باختری از اجرای حملات همان یاس از وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در اراضی فلسطینی و نیز مشاهده اقدامات اسرائیل در قبال مسجد الاقصی در تلویزیون است".تاریخ : دوشنبه 13 مهر 1394 | 02:51 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود