تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - میزان گزارش می‌دهد در آسمان سوریه چه می‌گذرد؟/ سریال درگیری جنگنده‌های روسی و ترکی + تصاویر

خبرگزاری میزان - به نظر می رسد کشورهایی که تا دیروز ملتمسانه خواهان حضور نظامی بیگانگان در منطقه برای مقابله با تروریست ها بودند اکنون نسبت به حضور نظامی روسیه که به در خواست رسمی دولت سوریه رخ داده بسیار نگران هستند.
خبرگزاری میزان - گروه سیاسی: انتشار خبر ورود نیروها و تجهیزات نظامی روسیه به خاک سوریه برای بسیاری از طرف های منطقه ای و بین المللی خبری بد و نگران کننده بود.

ابتدا خبر حضور ناوها و جنگنده های روسی در لاذقیه و بعد از آن هم تصاویری مبنی بر آمادگی برای ساخت فرودگاه در این شهر ساحلی سوریه که مدت هاست در معرض تعرض تروریست های چند ملیتی حاضر در خاک این کشور است، کافی بود تا موجی از حملات رسانه ای و سیاسی به مقامات مسکو آغاز شود.

پاسخ روسیه اما تنها با گذشت چند روز به صورت کاملا عمل گرایانه مطرح شد؛ وزارت دفاع روسیه در تاریخ 9 مهرماه اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش این کشور در 24 ساعت گذشته، 20 نوبت مواضع تروریست‌ها را در سوریه مورد حمله قرار داده‌اند.

در آسمان سوریه چه می‌گذرد؟/ سریال درگیری جنگنده های روسی و ترکی+ تصاویر
تصویری از جنگنده‌های روسی در سوریه

وزارت دفاع روسیه در این بیانیه تأکید کرد که در این حملات، مقرهای فرماندهی داعش مورد حمله قرار گرفته‌اند و نه زیرساخت‌های سوریه.

نکته بسیار جالب آن است که بر خلاف حملات طولانی مدت و بی نتیجه ائتلاف غربی و عربی برای مبارزه با داعش! حملات هوایی روس ها در همین چند روز اول نتایج بسیار زیان باری برای تروریست ها داشته است.

در آسمان سوریه چه می‌گذرد؟/ سریال درگیری جنگنده های روسی و ترکی+ تصاویر
تصویر حملات هوایی روسیه علیه داعش

فردای آغاز حملات هوایی روسیه بی بی سی رسانه دولتی انگلیس در تحلیلی نوشت: به نظر می رسد روس ها زمان مناسبی را برای ورود به سوریه انتخاب کرده اند، در حالی که غرب و متحدان منطقه ای آن در نتیجه تحولات داخلی سوریه به ایجاد منطقه پرواز ممنوع امید بسته بودند، ورود روسیه می تواند به کلی معادلات این صحنه را بهم بریزد"!

همزمان با نگرانی غرب از تغییر معادلات داخلی سوریه و کاهش قدرت تروریست ها، برخی کشورهای منطقه ای نیز به تلاطم درآمده و موجی از اعتراضات سیاسی و رسانه ای را به حضور روسیه در منطقه آغاز کردند.

در راس این جریان سیاسی رسانه ای نیز عربستان سعودی و ترکیه قرار دارند.

طی روزهای گذشته مقامات مختلف سعودی از جمله سفیر این کشور در سازمان ملل بارها به حضور روس ها اعتراض کرده و نسبت به عواقب منطقه ای حضور روس ها هشدار داده اند.

اما این بار ترکیه برای جلب توجه رهبران غربی به شکل جدی تری وارد صحنه شده و سعی در ایجاد تنش با نیروهای روسی حاضر در سوریه دارد.

در این زمینه طی ساعات گذشته چندین مورد درگیری میان جنگنده های دو کشور بر فراز مناطق مرزی سوریه گزارش شده است.

در ابتدا وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای مدعی شد "یک جنگنده روسیه حریم هوایی کشور ما را نقض کرده و در پی آن دو جنگنده اف16 ترکیه برای پاسخ به هوا برخاسته اند".

اما خبر به اینجا نیز ختم نشد، چرا که دقایقی بعد نیز دوباره رسانه های این کشور از مزاحمت برای دو جنگنده ترکیه ای از سوی یک میگ روسی خبر دادند.

و در پایان این سناریو که به نظر می رسد تمام بخش های آن حساب شده و از پیش طراحی شده است، داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه با برپایی کنفرانس خبری ضمن تایید این اخبار باری دیگر نسبت به حضور نظامی روسیه در سوریه هشدار داد.

به نظر می رسد کشورهایی که تا دیروز ملتمسانه خواهان حضور نظامی بیگانگان در منطقه برای مقابله با تروریست ها بودند اکنون نسبت به حضور نظامی روسیه که به در خواست رسمی دولت سوریه رخ داده بسیار نگران هستند.

به احتمال زیاد طی روزهای آینده باید شاهد جریانات رسانه ای شدیدتری علیه حضور روس ها برای حمایت از دولت و ملت سوریه در برابر تروریست ها باشیم، جریاناتی که مشابه آنها را طی دست کم 5 سال گذشته به خوبی دیده و شناخته ایم.

انتهای پیام/


تاریخ : دوشنبه 13 مهر 1394 | 02:58 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود