تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - وزیر خارجه قطر از «گزینه نظامی» در سوریه سخن گفت
نتیجه تصویری برای وزیر خارجه قطروزیر خارجه قطر در گفت‌وگویی با یک شبکه آمریکایی گفت این کشور اجرایی شدن هر پیشنهادی از طرف عربستان و ترکیه از جمله «گزینه نظامی» را در سوریه بعید نمی‌داند و با آن همراه خواهد شد.
 «خالد بن عطیه» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگویی با شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» اعلام کرد دوحه استفاده از گزینه نظامی در سوریه با همکاری عربستان و ترکیه را بعید نمی‌داند.

این مقام قطری در حالی این ادعا را مطرح کرد که قطر، عربستان و ترکیه از مهم‌ترین کشورهای منطقه‌ای حامی گروه‌های مسلح در سوریه هستند.

العطیه در پاسخ به این سوال که «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان اعلام کرده کشورش به کارگیری گزینه نظامی در سوریه را بعید نمی‌داند، گفت قطر با هر گزینه‌ای که به گفته وی در راستای حمایت از ملت سوریه و جلوگیری از تقسیم این کشور باشد، همراه خواهد بود، هیچ پیشنهادی از برادران عربستانی و ترکیه‌ای در این راه بعید نیست؛ اگر گزینه نظامی‌ هم یکی از این راه‌ها باشد با آن موافقت خواهد شد.

العطیه درباره روابط قطر با روسیه، ایران و حزب‌الله گفت: قطر در قبال تحولات منطقه دو گزینه دارد؛ ما از یک طرف با درگیری‌هایی دائمی روبرو هستیم که تلاش می‌کنیم خود را از آن دور نگه داریم، گزینه دوم «گفت‌وگوی جدی» برای مسائلمان است و به همین دلیل وقتی دعوت به گفت‌وگو می‌کنیم با جدیت این بحث را مطرح می‌کنیم.

وی درباره کمک‌های نظامی و مالی قطر به گروهک‌های موجود در سوریه گفت: با متحدان خود در راستای حمایت و تقویت معارضان معتدل –به تعبیر وی- کار می‌کنیم.

العطیه اینکه «احرارالشام» از شاخه‌های القاعده و یا گروهکی نظامی باشد، رد کرد و گفت: ما احرارالشام را گروهی تروریستی نمی‌دانیم بلکه گروهی سوری و از گروه‌های معتدل است که برای آزادی می‌جنگد [!].
منبع: فارس


تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 | 10:11 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود