تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - احتمال نزدیک شدن سربازان آمریکایی به خطوط اول جبهه جنگ در عراق و سوریه
نتیجه تصویری برای آمریکا
بیشتر مشاوران امنیت ملی اوباما تدابیری را پیشنهاد کرده‌اند که سربازان آمریکایی را بیشتر به سمت حضور در خطوط اول جبهه جنگ در عراق و سوریه نزدیک می‌کند. یکی از دلیل این امر، افزایش نارضایتی کاخ سفید از روند حملات علیه داعش و بازنگری پنتاگون در مورد گسترش مداخله نظامی در جنگ‌های طولانی مدت در خارج از کشور است.
ایسنا:  به نقل از روزنامه واشنگتن پست، هنوز بحث درباره برخی اقدامات پیشنهاد شده مبنی بر حضور تعداد محدودی به عنوان نیروهای عملیات ویژه در زمین سوریه برای اولین بار ادامه دارد. اما در اجرای آن، مشاوران آمریکایی را به صحنه جنگ در عراق نزدیک خواهد کرد.

در همین راستا اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که خواهان ارائه گزینه‌های جدید در مورد گسترش مداخله نظامی در عراق، سوریه و افغانستان است.

این تغییرات ممکن است باعث افزایش اهمیت نقش آمریکا در عراق و سوریه شود که البته همه این گزینه‌ها نیاز به تصویب نهایی از سوی اوباما دارد. برخی از مقامات آمریکا که با توجه به اینکه هنوز مباحث در این باره ادامه دارد، نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که هنوز مشخص نیست که سربازان بیشتری برای اجرای تغییرات مورد نظر رئیس جمهور لازم است یا نه. اما به نظر می‌رسد که این تعداد کم باشد.

در واقع این پیشنهادات ارائه شده از سوی اوباما و مشاوران وی نشان دهنده نگرانی آنها از به بن بست رسیدن جنگ در عراق و سوریه است که نیاز است ایده‌های جدیدی برای مبارزه موثر علیه داعش ارائه شود.

همچنین برخی اقدامات با هزینه گزاف مانند ایجاد منطقه پرواز ممنوع و یا منطقه امن با حضور ده‌ها هزار نیروی زمینی از سوی هیچ یک از مشاوران ارشد سیاسی اوباما حمایت نمی‌شود. البته در این میان هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است که موافق ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است. اما به هر حال برخی از مقامات ارشد آمریکایی هشدار دادند که اقداماتی مانند ایجاد منطقه امن باعث قرار گرفتن آمریکا در جنگ مستقیم با نیروهای حکومت سوریه، روسیه و ایران می‌شو

تاریخ : سه شنبه 5 آبان 1394 | 04:49 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود