تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - در پی درخواست ترکیه؛ناو آمریکایی در مدیترانه لنگر انداخت


آنکارا- ایرنا- ناو آمریکایی 'دونالد کوک' مجهز به سیستم رهگیری موشک های بالستیک در آب های ساحلی ترکیه و در کناره شهر ساحلی آنتالیا در دریای مدیترانه لنگر انداخت.

به گزارش ایرنا از آنکارا، در پی درخواست ترکیه برای حمایت آمریکا از کشتی های این کشور در آب های دریای مدیترانه، این ناو آمریکایی در کناره آبی آنتالیا لنگر انداخت.
تانژو بیلگیچ سخنگوی وزارت خارجه ترکیه طی روزهای گذشته در یک کنفرانس خبری در آنکارا ضمن اشاره به این که وزیران امور خارجه کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در اجلاس چهارم دسامبر 2012 میلادی برای مقابله با تهدیدهایی که ترکیه از مناطق جنوب شرقی با آن مواجه است، تعهداتی را پذیرفته اند، گفت: کشتی جنگی ای 'ای جی آی اس' AEGIS آمریکا که مجهز به سامانه های دفاع در برابر موشک های بالستیک است در این چارچوب به پایگاه دریایی آکساز ترکیه سفر کرده است.
این کشتی جنگی در رزمایش دریایی شرق مدیترانه 2015 میلادی شرکت خواهد کرد و پس از آن دوباره به بندر آکساز بازخواهد گشت.
بیلگیچ افزود: استقرار سکوهای دفاع موشکی بخشی از این حمایت ها است و بخش دیگر آن نیز با سفرهای کشتی ها و هواپیماهای نیروهای متحد ناتو به ترکیه و استقرار آن ها در این کشور ارتباط دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه افزود: کشتی جنگی یو اس اس دونالد کوک و دیگر کشتی های جنگی آمریکا به منظور تقویت توان دفاعی ترکیه به صورت دایمی در شرق مدیترانه حضور خواهند داشت.
روزنامه ملی گازته نیز در شماره امروز خود با انتقاد از حضور ناوهای آمریکا در آب های ترکیه نوشت: این ناوها که با موشک های تام هاوک دهها هزار مسلمان را به قتل رسانده اند، با ادعای امنیت ترکیه در مدیترانه حضور می یابند.
ترکیه در کنار آمریکا، عربستان، قطر و رژیم صهیونیستی از ایجاد کنندگان، حامیان و تجهیز کنندگان گروه های تروریستی در منطقه به ویژه سوریه است.تاریخ : دوشنبه 18 آبان 1394 | 02:40 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود