تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - ترکیه در تلاش برای پیدا کردن دوستان جدید/ اردوغان به سوی امیر قطر دست دراز کرد
درپی رکود اقتصادی؛
ترکیه در تلاش برای پیدا کردن دوستان جدید/ اردوغان به سوی امیر قطر دست دراز کرد
رسانه‌های ترکیه میزان سرمایه گذاری مستقیم قطر در این کشور را 6 میلیارد دلار گزارش داده که احتمالا تا 10 میلیارد نیز افزایش خواهد داشت.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، بعد از تنش‌های پیش آمده میان ترکیه و روسیه که باعث رکود اقتصادی در این کشور شد؛ آنکارا تصمیم گرفت تا متحدان جدیدی برای سرمایه‌گذاری در بخش اقتصادی پیدا کند که شاید درپی آن مجبور به ترک تمایلات ژئوپلتیکی خود باشد.

 

 

به نوشته پایگاه خبری المانیتور (Al-Monitor) درحالی چندین گام سیاسی بحث برانگیر ترکیه را در منطقه منزوی کرده است که حزب عدالت و توسعه حاکم بر این کشور برای پیدا کردن دوستان جدید تعجیل می‌کند. اخیرا این کشور درپی بهبود روابط با رژیم صهیونیستی بوده است. اکنون نیز قصد دارد تا قطر را با خود همراه کند.

 

 

اردوغان با سفر به قطر و دیدار با شیخ تمیم بن حمد الثانی توانست قراردادی را برای واردات گاز طبیعی از این کشور بدست آورد. این کار رئیس جمهور ترکیه باعث شد قطر به آرزوی دیرینه‌اش برای ورود به بخش گاز طبیعی مایع ترکیه دست یابد و اردوغان آن را گامی به جلو برای کشورش توصیف کرد.

 

 

المانیتور با اشاره به خارج شدن مقدار هنگفت 1.5 میلیارد دلار از بازار بورس ترکیه، می‌نویسد: «هفته گذشته بود که بانک ملی قطر اعلام کرد درحال سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری در بانک فاینانس ترکیه (پنجمین بانک بزرگ خصوصی این کشور) می‌باشد. رئیس هلدینگ آناتولی در توصیف وضع کنونی ترکیه درپی وارد شدن قطر به اقتصاد این کشور می‌گوید که اکنون آرامش داریم و یک پدر پولدار ما را شاد خواهد کرد.»

 

 

به نوشته این پایگاه خبری، قطر در رسانه‌های ترکیه نیز سرمایه‌گذاری‌هایی داشته و باوجود عدم موفقیت الجزیره برای برپایی کانال تلویزیونی در ترکیه، این کشور توانست شبکه Sabah-ATV را خریداری کند. رسانه‌های ترکیه نیز میزان سرمایه گذاری مستقیم قطر در این کشور را 6 میلیارد دلار گزارش داده که احتمالا تا 10 میلیارد نیز افزایش خواهد داشت.

 تاریخ : چهارشنبه 9 دی 1394 | 08:16 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود