تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - اردوغان: به اسرائیل نیاز داریم
اردوغان: به اسرائیل نیاز داریم

رئیس‌جمهوری ترکیه در مسیر بازگشت از عربستان گفت که تمایز فرقه‌ای در "ائتلاف اسلامی مقابله با داعش" بعید است.

جنوب نیوز: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مسیر بازگشت از ریاض پس از دیدار با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان این مساله را که ائتلاف نظامی‌ای که اواسط دسامبر 2015 اعلام شد، "به فرقه خاصی" مربوط است، رد کرد.


وی با اشاره به اینکه شمار کشورهای عضو این ائتلاف افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: بعید است که در این ائتلاف اسلامی که اکنون 37 عضو دارد، تمایزهای فرقه‌ای وجود داشته باشد. درست همانند سازمان همکاری اسلامی که سنی‌ها و شیعیان حضور دارند، وضعیت در اینجا هم به همان صورت خواهد بود.

وی گفت که این ائتلاف جنبه‌های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی دارد و همچنین کارهایی برای پیشگیری از سوء استفاده از مبانی دینی و حفظ وحدت برای مقابله با اسلام‌هراسی انجام می‌شود.

عربستان در چهاردهم دسامبر 2015 تشکیل ائتلاف نظامی‌ای به رهبری خود را برای مبارزه با تروریسم اعلام کرد. براساس آن، مرکز عملیات‌های مشترک برای هماهنگی و عملیات‌های نظامی پشتیبانی در ریاض خواهد بود.

در همین حال اردوغان درباره گفت‌وگوهای اخیر برای احیای روباط میان تل‌آویو – آنکارا گفت که اسرائیل در منطقه به ترکیه نیاز دارد. وی افزود: اسرائیل به کشوری مانند ترکیه در منطقه نیاز دارد. ما باید اذعان کنیم که ما هم به اسرائیل نیاز داریم. این حقیقتی در منطقه است. اگر از طرف مقابل صداقت ببینیم، مذاکرات ادامه می‌یابد.

رئیس‌جمهوری ترکیه در ادامه با اشاره به کردها گفت که ترکیه اجازه نمی‌دهد که یک منطقه کرد در شمال سوریه تشکیل شود.
منبع/ایسنا


تاریخ : شنبه 12 دی 1394 | 11:08 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود