تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - گاردین: شاهزاده سعودی خواهان برکناری ملک سلمان شد
ملک سلمان

در حالیکه خاندان سلطنتی عربستان گرفتار جنگ در یمن و نیز اعتراضات شدید به دلیل فجایع مکه هستند، یکی از نوادگان بنیانگذار آل‌سعود خواهان برکناری ملک سلمان، پادشاه کنونی سعودی‌ها، شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یکی از نوادگان بنیانگذار آل‌سعود، عبدالعزیز ابن سعود، به گاردین گفته است که نارضایتی‌هایی بین خانواده سلطنتی - و عموم مردم - درباره رهبری ملک سلمان وجود دارد.

این شاهزاده عربستانی که خواست نامش به دلایل امنیتی فاش نشود، دو نامه در اوایل ماه جاری میلادی برای کنار گذاشتن ملک سلمان نوشت.

این شاهزاده سعودی گفت: "پادشاه در وضعیت باثباتی قرار ندارد و واقعیت این است که فرزند وی [محمد بن سلمان] پادشاهی را هدایت می‌کند. بنابراین چهار یا پنج نفر از عموهای من دیدار خواهند کرد تا درباره این نامه‌ها گفتگو کنند. آنها در حال برنامه‌ریزی با تعداد زیادی از عموزاده‌ها هستند و این امر می‌تواند راهگشا باشد. تعداد زیادی از نسل‌دومی‌ها بسیار نگران هستند."

وی افزود: "افکار عمومی نیز در این راستا فشار می‌آورد، همه مردم، رهبران قبایل. آنها می‌گویند باید این کار را انجام دهید یا کشور به سمت یک فاجعه می‌رود."

دو فاجعه‌ای که اخیرا در مکه رخ دادند - سقوط جرثقیل که منجر به مرگ بیش از 100 نفر شده و همچنین فاجعه ازدحام جمعیت در منا که هزاران نفر را به کام مرگ کشاند - نه تنها سؤالاتی را درباره مسائل اجتماعی، بلکه درباره خادمان سلطنتی کعبه، مقدس‌ترین مکان مسلمانان، پدید آورده است.

مقامات سعودی به مانند همیشه هر گونه اظهار نظری مبنی بر اینکه شاید اعضای رده بالای دولت در این حوادث مسئول باشند، را به شدت رد کرده‌اند.

با این حال مردم این کشور در رسانه‌های اجتماعی و جاهای دیگر ثابت کرده‌اند که این ادعاها را رد می‌کنند. 

تاریخ : پنجشنبه 24 دی 1394 | 02:16 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود