تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - حضور ارتش ترکیه نیز در رزمایش رعد شمال عربستان/عربستان درگیر نبردهای نیابتی با ایران است

سی‌ان ان ترک:

حضور ارتش ترکیه نیز در رزمایش رعد شمال عربستان/عربستان درگیر نبردهای نیابتی با ایران است

در حالی ارتش ترکیه نیز به صف شرکت کنندگان در رزمایش عربستان سعودی پیوسته است که گفته می‌شود ریاض خود را برای درگیری با نیروهای انصارلله در یمن و نیز نبردهای نیابتی با ایران آماده می‌کند.

خبرگزاری فارس: حضور ارتش ترکیه نیز در رزمایش رعد شمال عربستان/عربستان درگیر نبردهای نیابتی با ایران است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری «سی‌ان ان ترک» از حضور نیروهای مسلح ترکیه در رزمایش بزرگ عربستان سعودی که گفته می‌شود با حضور بیست کشور در حال برگزاری است ، خبر داد.

بر اساس این گزارش، رزمایش «رعد شمال» با شرکت 350 هزار نیرو از 20 کشور در عربستان از امروز (دوشنبه) به طور رسمی آغاز شد.

در این رزمایش علاوه بر عربستان، امارات متحده عربی، اردن، بحرین، سنگال، سودان، کویت، ترکیه، قطر، پاکستان، مصر، عمان نیز حضور دارند.

آنطور که این رسانه ترکیه‌ای گزارش کرده است، عربستان سعودی خود را برای یک درگیری خطرناک نظامی در منطقه و به طور قابل توجهی در جنوب و در همسایگی با یمن و نیروهای حوثی تحت حمایت ایران دور نساخته است. این کشور همچنین حامی مخالفان دولت سوریه بوده و درگیر نبردهای نیابتی با دشمن منطقه‌ایش یعنی ایران در بیش از یک عرصه است.

این گزارش می‌افزاید، ژنرال «حلوسی آکار» رییس نیروهای مسلح ترکیه نیز همراه با «احمد داوود اغلو» نخست وزیر این کشور اواخر ژانویه گذشته برای افزایش همکاری‌ با عربستان پادشاه این کشور دیدار کردند و برای انجام نخستین رزمایش مشترک نظامی توافق نمودند.


 تاریخ : دوشنبه 10 اسفند 1394 | 11:49 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود