تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - مطالب اسفند 1394

سی‌ان ان ترک:

حضور ارتش ترکیه نیز در رزمایش رعد شمال عربستان/عربستان درگیر نبردهای نیابتی با ایران است

در حالی ارتش ترکیه نیز به صف شرکت کنندگان در رزمایش عربستان سعودی پیوسته است که گفته می‌شود ریاض خود را برای درگیری با نیروهای انصارلله در یمن و نیز نبردهای نیابتی با ایران آماده می‌کند.

خبرگزاری فارس: حضور ارتش ترکیه نیز در رزمایش رعد شمال عربستان/عربستان درگیر نبردهای نیابتی با ایران است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری «سی‌ان ان ترک» از حضور نیروهای مسلح ترکیه در رزمایش بزرگ عربستان سعودی که گفته می‌شود با حضور بیست کشور در حال برگزاری است ، خبر داد.

بر اساس این گزارش، رزمایش «رعد شمال» با شرکت 350 هزار نیرو از 20 کشور در عربستان از امروز (دوشنبه) به طور رسمی آغاز شد.

در این رزمایش علاوه بر عربستان، امارات متحده عربی، اردن، بحرین، سنگال، سودان، کویت، ترکیه، قطر، پاکستان، مصر، عمان نیز حضور دارند.

آنطور که این رسانه ترکیه‌ای گزارش کرده است، عربستان سعودی خود را برای یک درگیری خطرناک نظامی در منطقه و به طور قابل توجهی در جنوب و در همسایگی با یمن و نیروهای حوثی تحت حمایت ایران دور نساخته است. این کشور همچنین حامی مخالفان دولت سوریه بوده و درگیر نبردهای نیابتی با دشمن منطقه‌ایش یعنی ایران در بیش از یک عرصه است.

این گزارش می‌افزاید، ژنرال «حلوسی آکار» رییس نیروهای مسلح ترکیه نیز همراه با «احمد داوود اغلو» نخست وزیر این کشور اواخر ژانویه گذشته برای افزایش همکاری‌ با عربستان پادشاه این کشور دیدار کردند و برای انجام نخستین رزمایش مشترک نظامی توافق نمودند.


 تاریخ : دوشنبه 10 اسفند 1394 | 10:49 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
بیش از 30 هزار نیرو اکنون در لبنان مخفی شده اند و این تعداد رو به افزایش است.همچنین بیش از 50 هزار نیروی دیگر در امان هستند و در هتل ها و آپارتمان هایی در این شهر مستقر هستند.علاوه بر آن 150 هزار نیرو در شمال عربستان برای اقدامات نظامی در حال آموزش دیدن هستند.
به گزارش مشرق، سعودی ها و ترک ها استراتژی خود برای حمله به سوریه را تغییر داده و قصد دارند روسیه را از جنگ سوریه کنار زده و دمشق را بک ضربه و از طریق ارسال نیروهای خود به کشورهای همجوار سوریه تحت پوشش «گردشگر»اشغال کنند. با وجود آن که آنها می دانند حمله به سوریه منجر به پاسخ روسیه با موشک های هسته ای می شود.
 
شبکه رادیویی آمریکایی « SuperStation95»در گزارشی نوشت:از جمله نشانه های این طرح که مقدمات آن در حال فراهم شدن است این است که دولت عربستان سفر شهروندان خود به لبنان را ممنوع کرد و از عربستانی هایی که در لبنان هستند نیز خواست فورا این کشور را ترک کنند.امارات نیز از عربستان پیروی کرد و همین اقدام را انجام داده است و از شهروندانش خواست لبنان را ترک کنند.
 
این شبکه رادیویی که مرکز آن در نیویورک است به نقل از برخی منابع در وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ترکیه،عربستان و ائتلاف عربی برای این اقدام برنامه ریزی می کنند و به نیروی دریایی ترکیه دستور داده شده است که تمرک خود را در دریای مدیترانه سازماندهی دوباره کرده و از برخی از این نیروها خواسته شده است که به سمت شهرهای ساحلی «لاذقیه» «طرطوس» سوریه بروند و رو به روی این دو شهر متمرکز شوند.این منابع آمریکایی همچنین تصریح کردند که لاذقیه و طرطوس محل استقرار نیروها و پایگاه های روسیه در سوریه هستند.
 
احتمال دارد که نیروهای دریایی ترکیه کشتی ها روسی حامل موشک های »اس 300»و ماس 400»را هدف قرار دهند.به گفته منابع آمریکایی در چارچوب بستر سازی برای این طرح، ائتلاف عربی شماری از عناصر خود را «به شکل مخفیانه و تحت پوشش گردشگر به لبنان و امان منتقل کرده است.»
 
منابع آمریکایی به نقش اسرائیل اشاره کردند و گفتند که دولت اسرائیل به شکل مخفیانه با عربستان و اردن همکاری می کند تا خودش را آماده استقبال از شمار زیادی از نیروهای عربی کند که بلندهای «جولان» اشغالی را برای رسیدن به سوریه به کار گیرند تا از آن جا به دمشق و نیروهای ارتش سوریه حمله کنند.
 
این منابع فاش کردند که کشتی های باری حامل سلاح و تجهیزات از کانال سوئز عبور کرده و به سمت لبنان رفتند تا محموله های سلاح خود را خالی کنند.
 
منابع آمریکایی همچنین گفتند که بیش از 30 هزار نیرو اکنون در لبنان مخفی شده اند و این تعداد رو به افزایش است.همچنین بیش از 50 هزار نیروی دیگر در امان هستند و در هتل ها و آپارتمان هایی در این شهر مستقر هستند.علاوه بر آن 150 هزار نیرو در شمال عربستان برای اقدامات نظامی در حال آموزش دیدن هستند.
 
این منابع آمریکایی در ادامه گفتند که پیش از آغاز این حمله، ترکیه نیروهای خود را از مرزهای سوریه عبور داده و در نزدیکی شهر«اعزاز»سوریه مستقر می کند تا چشم همگان را به این منطقه جلب کند.


منبع: جمارا

تاریخ : جمعه 7 اسفند 1394 | 09:23 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود