تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - مطالب تیر 1394
واکنش سردار نقدی به تهدید عربستان برای حمله به ایران

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در واکنش به تهدید ایران از سوی عربستان گفت: این هم از طنزهای روزگار ما است.

به گزارش تسنیم، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه اردوی آموزشی خط امام-سازندگی که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره تهدید ایران از سوی عربستان اظهار داشت: مورچه چیست که کله پاچه اش چه باشد. این هم از طنزهای روزگار امروز ما است.


تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 11:44 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات


تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 06:07 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
یکی از سران حماس در غزه، تاکید کرد عربستان به دنبال متحد شدن با حماس و دیگر شاخه های اخوان المسلمین در منطقه علیه ایران و نفوذ شیعیان در منطقه است...بقیه درادمه مطلب

ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 03:23 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
وین، پس از اعلام جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای، برخلاف برخی تحلیل‌ها که عنوان می‌شود آمریکایی‌ها پس از توافق احتمالی هسته‌ای در سیاست خارجه خود در قبال جمهوری اسلامی ایران بازنگری خواهند کرد، شاهد افزایش تهدیدهای روانی و نظامی از سوی مقامات عالی‌رتبه آمریکا علیه ملت ایران بوده‌ایم..بقیه درادامه مطلب
ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 02:23 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
عربستان برای حمایت از عناصر القاعده و نیروهای وابسته به منصور هادی ۱۳۰ خودروی نظامی به عدن واقع در جنوب یمن وارد کرده است...بقیه درادامه مطلبعربستان ۱۳۰ خودروی نظامی وارد عدن کرد+تصاویر

ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 02:16 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
یک روزنامه آمریکایی خبر داد البغدادی برای بقای داعش دنتیجه تصویری برای ابوبکرالبغدادیر صورت مرگ خود و سرکرده‌های این سازمان تروریستی تدابیری از قبیل دادن اختیار بیشتر به معاونان و همچنین فرماندهان نظامی داعش را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش نامه نیوز، یک رسانه‌ آمریکایی از انجام اقداماتی توسط سرکرده سازمان تروریستی داعش برای بقای این سازمان در صورت کشته شدن سرکردگان آن خبر داد.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: «رهبر داعش برای اطمینان از بقای این گروه اقداماتی انجام داده است. رهبر داعش اختیارات گسترده‌ای به معاونان و فرماندهان منطقه‌ای آن در سوریه  عراق داده است تا در صورت اینکه او یا دیگر شخصیتهای اردش دیگر کشته شدند،؛ سازمان به سرعت خود را با شرایط وفق داده و به جنگ ادامه دهد».

این روزنامه آمریکایی در گزارشی به نقل از  مقامات اطلاعاتی آمریکایی و عراقی افزود: «ابوبکر البغدادی به کابینه یا مجلس شورای خود که شامل وزرای جنگ، دارایی، امور مذهبی و دیگران است، اختیاراتی واگذار کرده است».

در این گزارش تاکید شده که اعضای اصلی سازمان تروریستی داعش شامل بازمانده‌های القاعده و ماموران و افسران اطلاعاتی و امنیتی رژیم بعث عراق است و به دلیل به هم پیوستن این دو نیرو، داعش به یک «نیروی قدرتمند» تبدیل شده است.

درباره اعطای اختیارات به سرکردگان و فرماندهان نظامی حاضر در مناطق مختلف سوریه و عراق هم می‌خوانیم: «به منظور انعطاف بیشتر در داعش، قدرت فرماندهان نظامی آن هم مهم بوده است؛ کسانی که برای عملیاتهای خود در عراق و سوریه استقلال زیادی دارند».

نیویورک تایمز افزود: «جنگجویان درباره کارهای حلقه داخلی (معاونان البغدادی) اطلاعاتی کمی دارند که در صورت بازداشت بتوانند لو دهند و کشته شدن و یا جایگزینی فرماندهان محلی اختلالی در سازماندهی داعش اختلالی ایجاد نمی‌کند. بر اساس این سلسله مراتب، عراقیها مناصب بالا را در اختیار داشته و تونسیها و سعودیها مناصب مذهبی را در اختیار دارند».

یک دیپلمات ارشد غربی با اشاره به کشته شدن سرکردگان القاعده در یمن در حملات پهپادی آمریکا گفت: «داعش از این موضوع درس عبرت گرفته و ساختاری ایجاد کرده که از طریق اعطای حدی از استقلال و اختیار به فرماندهان میانی، در صورت از دست رفتن رهبرانش می‌تواند بقا یابد. در این ساختار در صورت کشته یا زخمی شدن البغدادی سازماندهی کلی سازمان فورا تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت».

یک مامور ویژه سابق امنیتی عراق در شهر تلعفر درباره جانشینان احتمالی ابوبکر البغدادی گفته بود: «ابو علا الافیری معاون ارشد سابق ابومصعب الزرقاوی و فاضل الهیالی معروف به ابومسلم الترکمانی دو رهبر ارشدی هستند که احتمال جانشینی آنها می‌رود».


تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 | 04:23 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
وزیر امور خارجه انگلیس تاکید کرد، داعش باید در سوریه نابود شود تا اقدامات وحشیانه تروریستی همچون قتل عام در ساحل سوسه تونس متوقف شوند.
 نوشته روزنامه دیلی میل، فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس گفت: کاملا مشخص است فرد مسلحی که گردشگران را در ساحل سوسه به ضرب گلوله کشت از مرکز گروه تروریستی داعش یعنی سوریه یا ترغیب شده و یا دستور گرفته بود.

وی افزود: خواه این حمله مستقیما به دستور و با برنامه داعش انجام شده، خواه با الهام گرفتن از رسانه‌های اجتماعی این گروه تروریستی، می‌دانیم که این اقدامات وحشیانه از کجا نشأت می‌گیرد و می‌دانیم که برای متوقف کردن این اقدامات باید با مرکز فرماندهی این گروه مبارزه کنیم.

اظهارات هاموند در بحبوحه این سردرگمی منتشر شده مبنی بر اینکه آیا همزمان با افزایش تلاش‌های انگلیس برای مقابله با داعش، نیروهای زمینی این کشور به سوریه و عراق اعزام خواهند شد یا خیر؟

این در حالی است که دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس تاکید کرد، هیچ نیرویی در نقش نظامی به سوریه و عراق اعزام نخواهند شد.

هاموند گفت: انگلیس رابطه کاملا آشکار و واضح بین حمله تروریستی در تونس که 38 تن به قتل رسیدند و لیبی، جایی که این مهاجم آموزش دیده را محرز کرده است. اگرچه دنبال کردن ارتباطات تا سوریه کار بسیار دشوارتری است، کاملا مشخص است که دستور این حمله از رقه، مقر داعش صادر شده است.

وی پس از دیدار با وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا و حبیب الصید، نخست وزیر تونس در بروکسل گفت: فکر نمی‌کنم به شواهد و مدارک بیشتری مبنی بر اینکه این دستور از رقه صادر شده احتیاج داشته باشیم تا به این نتیجه برسیم که شکست قطعی داعش به معنای سر از سوریه درآوردن است. سوریه مرکز فرماندهی داعش محسوب می‌شود.

دیوید کامرون اشاره کرد که می‌خواهد نقش انگلیس در حملات هوایی در سوریه و عراق را توسعه دهد. اما تاکید کرد که سوریه و عراق باید نیروی زمینی برای این مبارزه فراهم کنند.

وی افزود: قطعا اگر بخواهیم در شکست داعش در عراق و سوریه موفق شویم باید نیروی زمینی داشته باشیم. اما آن‌ها باید نیروهای زمینی عراق و سوریه باشند.

تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 | 01:17 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
[]

تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 | 12:20 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
پس از انفجار انتحاری در شهر مرزی عمدتاً کُردنشین سوروچ هزاران نفر در میدان تقسیم استانبول تجمع کردند...بقیه درادامه مطلب


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 | 11:18 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری دو روز قبل خود تاکید کرده است که بازرسی‌ها به آمریکا اجازه خواهد داد تا در صورت نیاز به اقدام نظامی، با اطلاعات بیشتری دست به حمله به اهداف داخل ایران بزند.
کاخ سفید:حمله نظامی به ایران هدفمندتر خواهد بود
به گزارش افکارنیوز، در حالی که هنوز یک هفته از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ در شهر وین اتریش نگذشته، کاخ سفید می‌گوید یکی از حسن‌های بازرسی از ایران، افزایش اطلاعات در مورد اهداف احتمالی و بالا رفتن دقت به هنگام اقدام نظامی در ایران خواهد بود.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید این اظهارات را دو روز قبل در نشست خبری روزانه با خبرنگاران (+) مطرح کرده است.

بر اساس متن منتشر شده از سوی کاخ سفید، ارنست در بخشی از اظهاراتش، با بیان اینکه با وجود توافق،‌ همچنان گزینه نظامی در مقابل ایران روی میز است، گفته است که پس از توافق نیز «گزینه‌های متعددی را که حالا هم در اختیار داریم، در اختیار خواهیم داشت، خواه بازگرداندن فوری تحریم‌ها باشد، یا استفاده از گزینه نظامی.»

وی افزود: «اگر توافق اجرایی شود و ایران برنامه خود را محدود کند... زمانی که سران این کشور تغییر مسیر داده، حقه بزنند یا علنا اعلام کنند که می‌خواهند توافق را بر هم بزنند و به سمت سلاح هسته‌ای حرکت کنند، رسیدن به مواد هسته‌ای لازم برای ساخت بمب، از آن‌ها یک سال زمان می‌گیرد.»

ارنست ادامه داد: «نکته کلیدی این است که (پس از توافق) گزینه نظامی تقویت هم می‌شود، چراکه طی این سال‌ها ما جزئیات بیشتری از برنامه هسته‌ای ایران جمع‌آوری خواهیم کرد.»

وی افزود: «بنابراین، زمانی که وقت تصمیم‌گیری فرماندهان نظامی آمریکا و اسرائیل در مورد هدف‌گیری می‌رسد، به دلیل اطلاعاتی که طی این سال‌ها به لطف رژیم بازرسی‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم، آن تصمیمات به طرز چشم‌گیری مبتنی بر اطلاعات بوده و توانمندی‌های ما ارتقا یافته‌اند.»


ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه 28 تیر 1394 | 06:02 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

گروه تروریستی داعش ،با صدور بیانیه و انتشار تصاویری از نیروهای نقابدار خود در درگیری با نیروهای مقاومت مردمی یمن ،حضورش را در عدن علنی کرد ...بقیه درادامه مطلب


ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه 28 تیر 1394 | 02:15 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
عید/ اشک‌های حضرت آقا در قنوت نماز عید

تاریخ : شنبه 27 تیر 1394 | 06:41 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

Image result for ‫ابوبکر البغدادی‬‎

سرکرده گروه تروریستی داعش در پیامی رسمی اعضای این گروه را به توقف پخش تصاویر "اعدام به شیوه سر بریدن" فرمان داد.
به گزارش مشرق، منابع عراقی آگاه اعلام کرند که ابوبکر البغدادی، خلیفۀ خودخواندۀ داعش در این دستورالعمل که خطاب به دفاتر رسانه‌ای وابسته به این گروه در سوریه و عراق نوشته و چند هفته قبل صادر شده است، تاکید کرده از انتشار فیلم و عکس از صحنه های سر بریدن محکومان به اعدام در این گروه خودداری کرده و تنها صحنه های "آغاز عملیات اعدام و نتیجه آن" را منتشر کنند.

به نوشته "القدس العربی"، البغدادی مدعی شده که هدف از این دستور توجه به احساسات مسلمانان و به ویژه کودکان است.

در واکنش به این فرمان، برخی از نیروهای عربستانی داعش اعتراض کرده‌اند که پخش این فیلم‌ها برای ترساندن "دشمنان" و نه عموم مردم است؛ اما در نهایت اعلام کرده‌اند که به این دستور پایبند هستند.

منابع عراقی اعلام کردند که این دستور جنجال زیادی را بین اعضای داعش ایجاد کرده و معتقدند که ماموریت آن‌ها ترساندن "دشمنانشان" است در حالی که گروه دیگری از اعضای این گروه معتقدند این تصاویر باعث آزار عموم شده و گرایش به داعش را کم می‌کند.

گفتنی است، با توجه به کلیپ های اخیر منتشر شده از سوی داعش، به نظر می رسد اجرای این فرمان عملا از چند هفته پیش آغاز شده و صحنه های فجیع در تصاویر و کلیپ های جدید داعش مشاهده نمی شود.


تاریخ : شنبه 27 تیر 1394 | 05:05 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
رییس جمهور فراری یمن دستور داد که یکی از خیابان‌های اصلی شهر عدن در جنوب این کشور به نام ملک سلمان بن عبدالعزیز نامگذاری شود!
خبری العربیه، این دستور عبد ربه منصور هادی، رییس جمهور فراری یمن در حالی صادر شده که دولت مستعفی این کشور مدعی است کنترل کامل شهر عدن را در دست گرفته است. با وجود ادعای دولت مستعفی یمن، درگیری‌ها میان ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله با نیروهای وفادار به هادی و تروریست‌های القاعده همچنان ادامه دارد.

به گفته منابع یمنی علاوه بر نامگذاری یکی از خیابان‌های اصلی شهر عدن به نام ملک سلمان بن عبدالعزیز، خیابان دیگری در این شهر نیز به نام عبدالعزیز الکعبی، افسر اماراتی که به گفته دولت مستعفی در اثنای "عملیات آزادسازی عدن" کشته شده نامگذاری شده است!

این منابع اعلام کرده‌اند که منصور هادی برای تقدیر از تلاش‌های پادشاه عربستان و نقش امارات چنین دستوراتی را صادر کرده است.
تاریخ : شنبه 27 تیر 1394 | 02:49 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
انفجار تروریستی در شب گذشته در بعقوبه از 200 شهید و زخمی و 20 مفقود بر جای گذاشت.
به گزارش مشرق، انفجار خودرو بمب گذاری شده در بازار "بنی سعد" در جنوب "بعقوبه" بیش از 200 شهید و زخمی برجای گذاشت.

داعش انفجار خودرو بمب گذاری شده در بنی سعد را بر عهده گرفت.

محمد الحمدانی معاون رئیس شورای استانداری دیاله گزارش داد: شمار تلفات انفجار خودرو بمب گذاری شده در بنی سعد به بیش از 200 کشته و زخمی و 20 مفقود رسید.

همچنین محمد الحمدانی در ادامه این گزارش اضافه کرد: بر اثر این انفجار، بیش از 120 تن زخمی و 90 تن دیگر جان باختند و 20 نفر دیگر مفقود شده اند که تلاش برای شناسایی مفقود شدگان هنچنان ادامه دارد.

احمدانی با اشاره به تخریب های حاصل شده از انفجار گفت: بیش از 50 مغازه تجاری و 70 خودرو براثر این انفجار منهدم شدند.

دفتر استانداری دیاله که شهر بنی‌سعد در آن واقع است در بیانیه‌ای سه روز عزای عمومی در سراسر این استان اعلام و جشن روز عید فطر را لغو کرد.


گفتنی است که انفجارهای تروریستی طی هفته‌های گذشته همزمان با شروع عملیات آزادسازی الانبار و محاصره شدید تروریست‌های داعش در  شهر "فلوجه" توسط ارتش و نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) افزایش یافته است.تاریخ : شنبه 27 تیر 1394 | 02:35 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تعداد کل صفحات : 5 :: 1 2 3 4 5
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود