تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - مطالب مرداد 1394

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: در بحبوجه ارزیابی های نظامی اخیر در این باره که ایران جبهه جدیدی را در بلندی های جولان علیه رژیم صهیونیستی گشوده است، نظامیان صهیونیست در حال آماده شدن برای حمله به سوریه هستند.


به گزارش «موعود»، یدیعوت آحارونوت نوشت: نظامیان صهیونیستی برای حمله احتمالی به سوریه آماده می شوند.

رزمایش های نظامی انجام شده در منطقه طی دو هفته گذشته بر سناریوی عملیات تهاجمی در داخل خاک سوریه در واکنش به اقدام احتمالی از سوی مرزهای سوریه  متمرکز بوده است.

همچنین شماری از مقامات رژیم صهیونیستی انتظار حملات خمپاره ای به مناطق مختلف در بلندی های جولان را به عنوان بخشی از این سناریو می دانند.


تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 02:57 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
Image result for ‫اردن وداعش‬‎داعشی که با اشغال بخشی از سرزمین یک کشور، اقتدار حاکمیتی آن را به چالش کشید و نفوذ دولت را در آن پهنه جغرافیایی از بین برد، امروزه دریافته که بازیگری در جغرافیای شیعه کار بسیار پرهزینه‌ای است و توانایی بالایی لازم دارد.Image result for ‫اردن وداعش‬‎
ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 02:53 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 02:42 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
محمد بن سلمان

روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی به آخرین وضعیت نبردها بین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن و ارتش عربستان در مناطق مرزی دو کشور پرداخت.


ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 02:17 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات


کابینه دولت انتقالی ترکیه، طرح دخالت نظامی در دو کشور مجاور یعنی عراق و سوریه را تأیید کرد و برای اخذ رأی نهایی به پارلمان این کشور ارجاع داد.

خبرگزاری فارس: دولت ترکیه لایحه دخالت نظامی در عراق و سوریه را تصویب کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت انتقالی ترکیه که به ریاست «احمد داوداوغلو» تشکیل جلسه می‌دهد و هنوز در انتظار پیدا کردن متحدی برای تشکیل دولت ائتلافی است، مجوز جنگ را هم صادر کرد.

بر اساس گزارش روزنامه دیلی‌صباح، دولت ترکیه امروز لایحه دخالت نظامی در عراق و سوریه را تأیید کرد و برای تأیید نهایی به پارلمان این کشور ارجاع داد.

لایحه مذکور حالا با امضای داوداوغلو برای سخنگوی پارلمان یعنی «عصمت ییلماز» رفته است.

پارسال هم دولت ترکیه طرح مشاهبی را تصویب کرده بود که البته در آن فقط از داعش و پ‌ک‌ک به عنوان اهداف عملیاتی نام برده شده بود.

در لایحه امسال اما فقط از تروریست‌های پ‌ک‌ک نام برده شده است.

در متن لایحه مزبور آمده است: «تهدیدها و خطرات پیش‌روی امنیت ملی ما در حال افزایش است. پ‌ک‌ک  عملیات در شمال عراق را ادامه می‌دهد و شاهد تشدید فعالیت‌های این سازمان تروریستی در سوریه و عراق هستیم.»
تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 02:09 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات


تهران- ایرنا- انجمن غیر دولتی 'مجموعه العمل الوطنیه من اجل فلسطین' ( گروه ملی کار به خاطر فلسطین) مغرب اعلام کرد عزیمت 30 جوان یهودی مغربی به سرزمین های اشغالی ، زنگ خطر نفوذ رژیم صهیونیستی در مغرب را به صدا درآورده است .

به گزارش پایگاه خبری ' رأی الیوم' این گروه در بیانیه روز جمعه خود تحت عنوان 'رسوایی عزیمت 30 جوان مغربی به فلسطین اشغالی ' اعلام کرد، این رسوایی همه رکوردها ی رژیم صهیونیستی در نفوذ به کشور مغرب و لطمه به کرامت ملت آن را شکسته است.
این گروه تاکید کرد که امنیت، ثبات و تمامیت ارضی مغرب در معرض خطر جدی است و از مردم مغرب خواست که پیش از آن که دیر شود، دست به کار شوند و کاملا آگاه باشند.
این گروه همچنین از مسؤولان و مقام های دولتی مغرب خواست تا به منظور حفظ امنیت و ثبات و یکپارچگی این کشور تصمیمات لازم و ضروری اتخاذ کنند و کشور را از خطر بزرگ رخنه و نفوذ رژیم صهیونیستی نجات دهند.
این اقدام این گروه درپی آن صورت گرفت که 30 جوان مغربی، کشورشان را به مقصد فلسطین اشغالی ترک کرده تا به نیروهای ارتش این رژیم بپیوندند.
این افراد در ماه جولای (تیرماه) گذشته به منظور شرکت در آموزش های نظامی که از سوی دانشکده نظامی رژیم صهیونیستی با همکاری اتحادیه صهیونیستی و سازمان جهانی صهیونیست ترتیب داده شده بود، از طریق ایتالیا وارد فلسطین اشغالی شدند.
این دوره زیر نظر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی و به مدت 30 روز برگزار شد.
شرکت کنندگان در این دوره از مکان های مهمی چون دیوار ندبه، شهر داوود و کوه هرتسل و موزه تل آویو در فلسطین اشغالی دیدن کردند.
یک مسؤول نظامی رژیم صهیونیستی که نامش در گزارش ذکر نشده در این خصوص گفت: جذب جوانان مغربی در چهارچوب طرح صهیونیستی در بالاترین سطح صورت گرفته است.
رژیم صهیونیستی درچارچوب تلاش برای افزایش جمعیت خود به روش های مختلف اقدام به تطمیع یهودیان درکشورهای مختلف و از جمله 'مغرب' برای مهاجرت به فلسطین اشغالی می کند.
رژیم صهیونیستی سابقه طولانی در جذب افراد دارد به طور مثال عوامل این رژیم دردهه های گذشته به یهودیان مناطق مختلف جهان و از جمله عراق حمله کرده و سعی می کردند به آن ها بقبولانند برای حفظ جان خود باید به فلسطین اشغالی مهاجرت کنند .
این رژیم درحالی دست به چنین اقداماتی می زند که مهاجرت معکوس صهیونیست ها به خارج، پس از جنگ غزه افزایش یافته و آمارها نشان می دهد طی 10 سال گذشته هر ماه نزدیک به 20 هزار یهودی، فلسطین اشغالی را ترک کرده اند.
از سوی دیگر جوانان یهودی هیچ انگیزه دینی و ایدئولوژیک برای باقی ماندن در فلسطین اشغالی و فدا کردن جان خود در راه این رژیم را ندارند، و به دنبال زندگی بهتر هستند که تنها با ترک سرزمین های اشغالی و مهاجرت میسر می شود.تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 01:51 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
از زمان شروع حملات گسترده ارتش ترکیه ضد حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک ) درشمال عراق ، 771 شورشی کُرد کشته شده‌اند.
به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه، از زمان حملات نظامی گسترده ضد پ.ک.ک در شمال عراق از یک ماه پیش، 771 شورشی کُرد کشته شدند.

آناتولی درگزارش خود آورده است که از بیست و دوم ژوئیه گذشته دیگر 771 تروریست قادر به "آزار رساندن" نیستند.

بر اساس این گزارش، درحملات هوایی جنگنده های ترکیه به پایگاه های پ.ک.ک در شمال عراق 430 شورشی کشته شدند و بقیه آنان نیز اثر شدت جراحات ناشی از این حملات جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری آناتولی که عموماً آمارهای خود را از منابع اطلاعاتی نظامی دریافت می کند، اعلام کرد که در عملیات زمینی هم 260 نیروی شورشی کُرد کشته شده اند.

این عملیات غالباً در جنوب شرق آناتولی که اغلب ساکنان آن را کردها تشکیل می دهند و از سال 1984 شاهد تحرک شورشیان است، روی می دهد.

ترکیه در 24 ژوئیه حملات خود را علیه پ.ک.ک و گروه داعش شروع کرده است اما حملات ارتش ترکیه غالباً شورشیان کُرد را هدف قرار داده است و مواضع داعش فقط سه بار هدف حمله قرار گرفته است.


پ.ک.ک نیز حملات خود را علیه ارتش و پلیس ترکیه از سرگرفته است و بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مطبوعات ترکیه، حدود 50 نفر از نیروهای امنیتی ترکیه از پایان ژوئیه کشته شده اند.

خبرگزاری های ترکیه گزارش دادند که عناصر مسلح روز جمعه به یک مرکز پلیس در منطقه " ایسن یورت " دراستانبول حمله کردند که این حمله تلفاتی نداشت.

منبع: العالمتاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 06:53 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

برنامه جهانی غذا اعلام کرد که آمار قحطی‌زدگان یمن به عدد 13 میلیون نزدیک شده و با سه برابر شدن قیمت آب آشامیدنی کم‌یاب، همه مردم بخصوص کودکان در معرض خطر جدی قرار دارند
فارس:  «ارتارین کوزین» مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد نسبت به اوضاع وخیم انسانی در یمن و وضعیت اسفناک مراکز درمانی این کشور هشدار داد.

بر اساس آمار منتشره برنامه جهانی غذا حدود 13 میلیون یمنی، امنیت غذایی خود را از دست داده‌اند و پس از کم‌یاب شدن آب تمیز و آشامیدنی، قطع مسیر سوخت پمپ‌های آب هم بر شدت این بحران افزوده و قیمت آب در صنعا نسبت به روز اول جنگ، 3 برابر شده است.

کوزین پس از اطلاع از شرایط یمن، در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه دیلی‌صباح گفت: «اگر به موقع، غذای مناسب به کودکان یمن نرسانیم، خسارت وارده به نسل بعدی یمن (کودکان) ممکن است غیرقابل‌جبران باشد. پیش از اینکه دیر شود باید اقدام کرد.»

«استفن اوبرین» معاون دبیرکل سازمان مل در امور بشردوستانه هم در خصوص اوضاع یمن گفت: «میزان رنج (مردم یمن) تقریباً غیرقابل‌درک است. از هر 5 یمنی، 4 نفرشان به کمک‌های انسانی نیاز دارند و حدود 1.5 میلیون نفر هم در داخل کشور آواره شده‌اند.»

معاون «بان کی‌مون» به اوضاع مجروحان یمنی که اکثرشان زخم‌های حاصل از دسترنج خلبان‌های سعودی را بر تن دارند هم پرداخت و گفت: «مردم آنجا در بیمارستان‌هایی که چراغ‌هایش مرتب روشن و خاموش می‌شد، از مقوا به عنوان ملحفه استفاده می‌کردند؛ بانک خون تخلیه شده بود و دیگر حتی دستکش یکبار مصرف برای معاینه باقی نمانده بود.»

پیش از این صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) هم به جنبه دیگری از اوضاع این روزهای یمنی‌ها پرداخته و اعلام کرده بود که بیش از نیم میلیون زن یمنی باردار که در مناطق درگیری قرار دارند، به دلیل عدم امکان دسترسی به مراکز درمانی، در معرض خطر جدی قرار دارند.

یمن از 6 فروردین ماه زیر بمب‌ها و موشک‌های ائتلاف هوایی تحت رهبری عربستان است. این بمباران پس از گریختن «عبدالربه منصور هادی» چهره سیاسی طرفدار عربستان از یمن آغاز شد.

بحرین، مصر، اردن، کویت، مراکش، قطر، سودان و امارات هم در این ائتلاف شرکت دارند.

برخی تحلیل‌گران سیاسی خاورمیانه با تکیه بر ضعف شدید پرسنلی ارتش مجهز عربستان سعودی و استفاده این کشور از خلبان‌های این کشورها برای به پرواز درآوردن جنگنده‌های تایفون و اف-15، این گروه تهاجمی را «ائتلاف اجاره‌ای» می‌خوانند.


تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 06:44 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
پس از ربوده شدن ده‌ها شورشی سوری آموزش‌دیده آمریکا و انگلیس توسط تروریست‌های «جبهه‌النصره»، حالا غربی‌ها از آمادگی برای اعزام دومین گروه آموزش‌دیده‌ها به میدان کارزار خبر می‌دهند.
به گزارش مشرق، اواسط مرداد ماه بود که تروریست‌های «جبهه‌النصره» به کاروان نیروهای آموزش‌دیده آمریکا و انگلیس حمله کردند و حدود 60 نفر از کارآموزان مربی‌های غربی را ربودند.

حالا امروز جمعه یک منبع دیپلماتیک به «رویترز» گفته که گروه دوم این نیروها آماده اعزام به سوریه هستند.

بر اساس گفته‌های این منبع مطلع و بی‌نام، این گروه دوم که هم‌اکنون در خاک ترکیه در حال گذراندن آخرین هفته‌های آموزش خود هستند، بر اساس «آخرین تحولات میدانی در سوریه» به یکی از مناطق درگیری با داعش و یا النصره در این کشور، گسیل خواهند شد.

غربی‌ها شورشیان سوریه را دسته‌بندی کرده‌اند و گروه‌هایی مانند «ارتش آزاد» را «مخالف میانه‌رو» می‌نامد و از آنها حمایت تسلیحاتی و آموزشی می‌کند.

آمریکا و انگلیس بنا دارند تا اوایل زمستان سال جاری، حدود ۱۰۰۰ شورشی آموزش‌دیده را به میادین نبرد در سوریه گسیل کنند.
منبع: فارس
مطالب مرتبط


تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 05:26 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
وزیر دفاع آمریکا بار دیگر بر پابرجا بودن گزینه‌های نظامی علیه ایران، صرفنظر از نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ تأکید کرد.
به گزارش مشرق، «اشتون کارتر»، وزیر دفاع آمریکا در نشستی از ترکیه خواست اقدامات بیشتری برای مقابله با گروه تروریستی داعش انجام دهد.

کارتر در جمع خبرنگاران گفت که ترکیه به آمریکا اجازه استفاده از پایگاه‌های هوایی خود برای حمله به مواضع داعش در سوریه را داده است اما این کافی نیست.

وزیر دفاع آمریکا تأکید کرد ترکیه بایستی مرزهای خود را کنترل کرده و آن را به روی داعش ببندد.

«کارتر» در بخش دیگری از این کنفرانس خبری به تشریح راهبرد نظامی آمریکا در پرتو توافق هسته‌ای با ایران پرداخت و تأکید کرد زنده بودن گزینه نظامی، علیه ایران، صرفنظر از نتایج این توافق ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا حضور نظامی «قوی» در منطقه خلیج فارس را از جمله راهبردهای کشورش برای مقابله با آنچه به گفته وی «تجاوز، و خشونت» بود عنوان و ادعا کرد نیروهای آمریکایی از توان بالایی برای مقابله با «اقدامات مخرب ایران» در منطقه برخوردار هستند.

«کارتر» همچنین تصریح کرد گزینه نظامی علیه ایران، صرفنظر از نتایج مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ پابرجاست و واشنگتن، علاوه بر این به حمایت از متحدانش، از جمله اسرائیل ادامه خواهد داد و آنها را تقویت خواهد کرد.

رئیس پنتاگون در پاسخ به سوالی درباره روسیه، این کشور را به خاطر داشتن «زرادخانه هسته‌ای» و رفتارش، تهدیدی علیه آمریکا عنوان کرد.

منبع: فارس


تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 04:36 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

اردوغان رسما برگزاری انتخابات زود هنگام را اعلام کرد

بین الملل > خاورمیانه - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه رسما برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور را اعلام کرد.

 به نقل از صفحه خبری شبکه تلویزیونی المیادین در توئیتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد انتخابات زودهنگام در این کشور در اوایل ماه نوامبر برگزار خواهد شد.تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 04:17 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تاریخ : پنجشنبه 29 مرداد 1394 | 04:22 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
نیروهای انصارالله و ارتش یمن در چارچوب توافق با جنبش اعتراضی جنوب، از استان‌های جنوبی یمن به طور کامل خارج شدند.

به گزارش فارس، با خروج از استان «شبوه»، بر اساس توافق امضا شده با جنبش اعتراضی جنوب یمن، انصارالله از جنوب یمن به طور کامل خارج شد. این مسئله‌ای است که برخی منابع آن را به پیشرفت در مذاکرات «مسقط» و توافق میان هیئت صنعا فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در پایتخت عمان، مرتبط می‌کنند.

«علی حاجز» نویسنده عرب در یادداشتی در «الاخبار» به این مسئله پرداخت که مشروح آن در ادامه می‌آید:

تحویل آخرین استان جنوب یمن به «الحراک» همزمان با پیشرفت در مذاکرات «مسقط»

همزمان با خروج کامل نیروهای انصارالله از استان‌های جنوبی که آخرین آنها شبوه بود، مذاکرات سیاسی نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشت و به نظر می‌رسد که یک راهکار سیاسی برای حل بحران یمن، در دسترس است. یکشنبه (دیروز) سندی نیز در این‌باره منتشر شد که گفته می‌شود، توافقی میان هیئت یمنی و «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در مسقط صورت گرفته است و ولد الشیخ مفاد این توافق را به ریاض برده است اما هنوز موضع عربستان در این‌باره مشخص نیست.

توافق ۱۰‌بندی در «مسقط»

محافل اطلاع‌رسانی و دیپلماتیک به نقل از یک منبع در اتحادیه عرب اعلام کردند که هیئت صنعا در مسقط، با متن توافقی ۱۰ بندی موافقت کرده‌اند که مهمترین آنها عبارتند از: آمادگی برای تعامل مثبت با کلیه قطعنامه‌های شورای امنیت مرتبط با یمن که آخرین آنها ۲۲۱۶ است، آتش‌بس دایمی و جامع از سوی تمامی طرف‌ها و عقب‌نشینی کلیه گروه‌ها و شبه‌نظامیان مسلح از شهرها، نظارت بی‌طرفانه بر اجرای سازوکاری که بر سر آن توافق خواهد شد، احترام به حقوق بشر از جمله حمایت از شهروندان، آزادی زندانیان از سوی تمامی طرف‌های درگیر در یمن، از سرگیری سریع مذاکرات میان طرف‌های یمنی با میانجیگری سازمان ملل، تدوین یک طرح ملی برای مقابله با سازمانهای تروریستی با حمایت و پشتیبانی جامعه بین‌الملل، توافق بر سر مکانیزم حفظ امنیت مرزهای عربستان و یمن و احترام به حق حاکمیت طرفین، از بین بردن نگرانی‌های دو کشور عربستان و یمن و عدم دخالت در امور یکدیگر، تعهد جامعه بین‌الملل و منطقه به از بین بردن بقایای جنگ و پیامدهای آن و بازسازی کامل یمن، تعهد کلیه طرف‌ها به تحویل سلاح‌های سنگین به دولت بر اساس دستاوردهای گفت‌وگوهای جامع ملی.

انصارالله با خروج از استان شبوه، به ۶ ماه کنترل استان‌های جنوبی که با هدف مبارزه با القاعده و گروه‌های مسلح دیگری که مسئول انجام حملات انتحاری در پایتخت و استانهای شمالی یمن بودند، پایان دادند. در واقع این عقب‌نشینی از استانهای جنوبی بر اساس توافق صورت گرفته میان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از یک سو و رهبران جنبش اعتراضی جنوب که به «الحراک» معروفند، انجام شد و نیروهای حراک، از صبح یکشنبه، کنترل استانهای جنوبی را به دست گرفته‌اند.

تعهد «الحراک» به حفظ امنیت و اداره «شبوه»


منابع آگاه نظامی اعلام کردند که عقب‌نشینی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از شهر «عتق» مرکز استان شبوه و سایر بخشهای این استان، بر اساس توافق با مقامات محلی این استان و رهبران حراک صورت گرفت و جنبش اعتراضی جنوب و مقامات محلی متعهد شده‌اند که امنیت و ثبات در این استان را حفظ کنند. بنا بر این توافق، قرار است استاندار شبوه که اخیرا از سوی کمیته عالی انقلاب در صنعا انتخاب شده به همراه «عوض بن فریض» فرمانده محور شبوه و «ناصر النوبه» از رهبران جنوب، این استان را اداره کنند.

از سوی دیگر، الاخبار با کمک یک منبع آگاه، در جریان مذاکرات مسقط قرار گرفته است و معتقد است که این عقب‌نشینی از استانهای جنوبی با روند مذاکرات جاری در مسقط مرتبط است. تا جایی که گفته می‌شود، انصارالله، حزب کنگره مردمی و رهبران جنوب یمن، با هماهنگی ولدالشیخ درباره خروج از شبوه، توافق کرده‌اند.

خروج انصارالله و ازسرگیری اقدامات خرابکارانه در جنوب یمن

با عقب‌نشینی انصارالله از شبوه، شهر «عتق» و برخی مناطق دیگر شاهد اقداماتی خرابکارانه و چپاول و غارت دارایی‌ها بود و برخی عناصر القاعده نیز در این مناطق خود را نشان دادند. برخی از نهادهای دولتی و عمومی مورد غارت قرار گرفتند و بازار تلفن همراه نیز مورد حمله قرار گرفت و توجیه مهاجمان نیز این بود که این بازار متعلق به تاجران شمال یمن است.

در پی این اقدام، یک نشست فوق‌العاده میان رهبرانی که اداره شبوه را برعهده گرفته بودند، برگزار شد تا طی آن، تدابیری فوری برای جلوگیری از تشدید ناامنی در این استان اتخاذ شود.

توافق انصارالله با جنوبی‌ها، «هادی» را در تنگنا قرار داد

توافق میان انصارالله و حراک، بیانگر سطحی عالی از هماهنگی میان آنها است که به طور مستقیم بر وضعیت نیروهای خارجی حاضر در جنوب یمن و وضعیت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن که قصد بازگشت به عدن را دارد، تاثیر می‌گذارد. به ویژه پس از آنکه عدن، اخیرا شاهد درگیری‌های خشونت‌بار میان حراک و افراد مسلح وابسته به حزب «الاصلاح» و هادی بوده است.

یکشنبه (دیروز)، منابع آگاه محلی در عدن از کشته شدن ۴ سرباز اماراتی طی یک عملیات کمیته‌های مردمی که خودروی زرهی آنها را هدف قرار داده بودند، خبر دادند. در همین راستا، ۳ انفجار نیز در عدن روی داد که یکی از آنها در فرودگاه و یکی دیگر در بیمارستان ۲۲ می، بود. علاوه بر آن، یک آتش‌سوزی مشکوک نیز در بیمارستان «النقیب» روی داد.

جولان‌دهی القاعده در «تعز» و انتقام‌جویی از شهروندان بی‌گناه

در چنین شرایطی، تعز، هنوز شاهد بحران و درگیری‌های شدید میان ارتش و کمیته‌های مردمی از یک‌سو و شبه‌نظامیان «الاصلاح» و القاعده از سوی دیگر است.

یک منبع آگاه اعلام کرد که انصارالله و ارتش یمن در تعز عقب‌نشینی نکرده است بلکه تمامی اقدامات در چارچوب تدوین طرحی برای موضع‌گیری و استقرار مجدد در این منطقه است. منابع آگاه محلی اعلام کردند که انصارالله به منظور بیرون بردن درگیری‌ها از داخل شهر، به نوعی عقب‌نشینی کرده‌اند و تمام ورودی‌های شهر و کوه‌های مشرف بر آن که مهمترین آنها، «جبل صبر» است، در کنترل کمیته‌های مردمی یمن است.

در چنین شرایطی، حضور عناصر القاعده با لباس رسمی در جشنی که «حمود المخلافی» فرمانده گروه‌های مسلح وابسته به حزب الاصلاح نیز در آن حضور داشت، قابل توجه است. عقب‌نشینی ارتش و کمیته‌های مردمی از برخی پایگاه‌های مهم در تعز، این نگرانی را به همراه داشت که نیروهای المخلافی بخواهند از شهروندان انتقام‌جویی کنند. برخی از فعالان رسانه‌ای نیز تصاویری از اعدام‌ها و به صلیب کشیدن دیروز مردم تعز از سوی عناصر القاعده و الاصلاح منتشر کردند و گفته می‌شود که اتهام قربانیان گرایش داشتن به انصارالله بوده است

تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394 | 04:44 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

آنکارا – ایرنا – وزارت خارجه ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد آمریکا موشک های پاتریوت خود را از ترکیه خارج خواهد کرد. آلمان نیز روز گذشته اعلام کرد، برلین با منقضی شدن ماموریت آتش بارهای پاتریوت این کشور و 260 سرباز آلمانی مرتبط با آن در خاک ترکیه آنها را از این کشور خارج خواهد کرد.

سفارت آمریکا در آنکارا نیز به طور همزمان با اطلاعیه وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، مهلت استقرار موشک های پاتریوت در ترکیه که در اکتبر آینده به پایان می رسد، تمدید نخواهد شد.
وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد در صورت نیاز آمریکا ظرف یک هفته این آتشبارها را در خاک ترکیه دوباره مستقر خواهد کرد.
سفارت آمریکا در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که واشنگتن به آنکارا اعلام کرده است که مهلت استقرار این آتشبارها تمدید نمی شود. آمریکا تصمیم خود در خصوص برچیدن پاتریوت ها از ترکیه با سایر هم پیمانانش در میان گذاشته است.
آتشبارهای آمریکا بنابه درخواست ترکیه و درچارچوب وظایف ناتو از سال 2013 میلادی در ترکیه مستقر بود.
آتش بارهای سیستم دفاع موشکی پاتریوت آلمان نیز به همراه 260 سرباز مامور کار با آن از سال 2013 تا کنون در استان قهرمان ماراش ترکیه مستقر بوده اند.
آمریکا، آلمان و هلند این آتشپارها را در سال 2013 میلادی بنابه درخواست ترکیه از ناتو برای مقابله با آنچه که تهدیدات موشکی از سوی سوریه ادعا شده بود، در مناطق جنوب شرق ترکیه مستقر کرده بودند.
بخشی از ملزومات نظامی سامانه موشکی آلمان روز جمعه توسط 17 دستگاه تریلر به بندر اسکندرون ترکیه منتقل شده تا از طریق مدیترانه به آلمان ارسال شوند.
سال گذشته هلند نیز پاتریوت های خود را با عنوان اینکه تهدیدی از جانب سوریه علیه ترکیه مطرح نیست، از آدانا خارج کرد که به جای آنها پاتریوت های اسپانیا در این شهر مستقر شده است.
انتظار می رود بعد از آلمان و آمریکا، تا پایان سالجاری اسپانیا نیز پاتریوت های خود را از ترکیه خارج کند.تاریخ : یکشنبه 25 مرداد 1394 | 07:19 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
 پایگاه صهیونیستی دبکا فایل فاش کرد که اردن به منظور مبارزه با گروه تروریستی داعش دوازده فروند هواپیمای بدون سرنشین از اسرائیل خریداری کرده است.
؛ پایگاه صهیونیستی دبکا فایل نوشت: اسرائیل نخستین قرارداد فروش تسلیحات به یک کشور عربی را منعقد کرده است.

این پایگاه اینترنتی صهیونیستی فاش کرد که براساس نخستین قرارداد تسلیحاتی اسرائیل با یک کشور عربی این رژیم 12 هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته از نوع هرون تی پی و اسکای لارک را به اردن فروخته است.

نیروی هوایی سلطنتی اردن به منظور تشدید عملیات ضد تروریستی خود برای مبارزه با گروه تروریستی داعش که در مرزهای این کشور با عراق و سوریه مستقر شده اند، به این تجهیزات نیاز فوری داشته است.


تاریخ : یکشنبه 25 مرداد 1394 | 12:22 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تعداد کل صفحات : 6 :: 1 2 3 4 5 6
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود