تبلیغات
نشانه های نزدیک بودن ظهور - مطالب مهر 1394
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از سرویس جاسوسی صهیونیستی "شین بث"، نیروی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی هشدار داده است که عناصر گروه تروریستی داعش با جذب دانشجویان عرب اسرائیلی در دانشگاه های عربستان و اردن، آنان را پس از آموزش دادن با اهداف بخصوصی به فلسطین باز می گردندانند.


ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 | 05:46 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
نتیجه تصویری برای وزیر خارجه قطروزیر خارجه قطر در گفت‌وگویی با یک شبکه آمریکایی گفت این کشور اجرایی شدن هر پیشنهادی از طرف عربستان و ترکیه از جمله «گزینه نظامی» را در سوریه بعید نمی‌داند و با آن همراه خواهد شد.
 «خالد بن عطیه» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگویی با شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» اعلام کرد دوحه استفاده از گزینه نظامی در سوریه با همکاری عربستان و ترکیه را بعید نمی‌داند.

این مقام قطری در حالی این ادعا را مطرح کرد که قطر، عربستان و ترکیه از مهم‌ترین کشورهای منطقه‌ای حامی گروه‌های مسلح در سوریه هستند.

العطیه در پاسخ به این سوال که «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان اعلام کرده کشورش به کارگیری گزینه نظامی در سوریه را بعید نمی‌داند، گفت قطر با هر گزینه‌ای که به گفته وی در راستای حمایت از ملت سوریه و جلوگیری از تقسیم این کشور باشد، همراه خواهد بود، هیچ پیشنهادی از برادران عربستانی و ترکیه‌ای در این راه بعید نیست؛ اگر گزینه نظامی‌ هم یکی از این راه‌ها باشد با آن موافقت خواهد شد.

العطیه درباره روابط قطر با روسیه، ایران و حزب‌الله گفت: قطر در قبال تحولات منطقه دو گزینه دارد؛ ما از یک طرف با درگیری‌هایی دائمی روبرو هستیم که تلاش می‌کنیم خود را از آن دور نگه داریم، گزینه دوم «گفت‌وگوی جدی» برای مسائلمان است و به همین دلیل وقتی دعوت به گفت‌وگو می‌کنیم با جدیت این بحث را مطرح می‌کنیم.

وی درباره کمک‌های نظامی و مالی قطر به گروهک‌های موجود در سوریه گفت: با متحدان خود در راستای حمایت و تقویت معارضان معتدل –به تعبیر وی- کار می‌کنیم.

العطیه اینکه «احرارالشام» از شاخه‌های القاعده و یا گروهکی نظامی باشد، رد کرد و گفت: ما احرارالشام را گروهی تروریستی نمی‌دانیم بلکه گروهی سوری و از گروه‌های معتدل است که برای آزادی می‌جنگد [!].
منبع: فارس


تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 | 10:11 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

عضو برجسته دفتر سیاسی حماس، قیام فلسطینیان در برابر تجاوزگری رژیم صهیونیستی و رویدادهای قدس اشغالی و کرانه باختری را انتفاضه به معنای واقعی کلمه توصیف کرد و مسلح کردن فلسطینیان در برابر جنایت های این رژیم را خواستار شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، محمود الزهار گفت: طرح های سرکوبگری رژیم صهیونیستی در مقابل جوانانی که با سلاح سرد و سنگ و شیشه به دفاع از وطن و دین خود برخاسته اند، شکست خورده است.

 

الزهار افزود: انتفاضه کنونی ثابت کرد که فلسطینیان اگر سلاح در اختیار داشته باشند، در رویارویی با دشمن قدرت و ابتکار عمل دارند.

 

وی خاطر نشان کرد: کسانی که از نظامی نکردن انتفاضه و جلوگیری از مسلح کردن فلسطینیان سخن می گویند، بیم منافع شخصی شان را دارند.

 

با شهادت یک اسیر فلسطینی روز دوشنبه تعداد شهدای ماه جاری "اکتبر" انتفاضه جدید فلسطین به 46 شهید رسید.

 

اسیر فلسطینی که در بیمارستان سوروکا اسراییل بستری بود، به دلیل محرومیت از خدمات درمانی مناسب به شهادت رسید و بدین ترتیب شهدای ماه اکتبر در کرانه باختری رود اردن ، قدس، اراضی اشغالی 1948 و باریکه غزه به 46 شهید افزایش یافت.

 تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 | 12:42 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات


 منبع نزدیک به گروه تروریستی «احرار الشام» اعلام کرد که ترکیه به عناصر این گروه دستور داده است، به گروه تروریستی موسوم به «جبهه النصره» بپیوندند.
  پس از آغاز عملیات‌های ارتش سوریه، در روزهای اخیر روند پیوستن عناصر وابسته به گروه‌های تروریستی به گروه «جبهه النصره» شدت گرفته است.

روزنامه دولتی «الوطن» سوریه گزارش داد، به خاطر حمایت‌های گسترده عربستان، قطر و ترکیه از گروه تروریستی جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه)، عناصر سایر گروه‌های تروریستی حاضر در استان «ادلب» در حال پیوستن به این گروه هستند.

یک منبع نزدیک به گروه تروریستی «احرار الشام» اعلام کرد که ترکیه رسما از فرمانده‌ها و عناصر این گروه و سایر گروه‌های موسوم به «فتح ادلب» خواسته است که با النصره بیعت و از عناصر آن حمایت کنند؛ چرا که به گفته آنکارا النصره وظیفه «حمایت از مرزها و خطوط مقدم در سهل الغاب و اطراف جسر الشغور را بر عهده دارد».

به گفته این منبع، بیش از 200 عضو احرار الشام در سه روز اخیر به النصره پیوسته‌اند ولی 13 نفر از آنها این مسئله را اعلام کرده‌اند.

برخی از منابع محلی در ادلب نیز اعلام کردند، از آنجایی که النصره در مقابل احرار الشام اختیارات بیشتری دارد قوی شده است؛ احرار الشامی که ابتدا درخشیدن گرفت و پس از آن افول کرد.

منبع : فارس


تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 | 11:38 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

العربی الجدید؛
جنگ رسانه‌ای عربستان علیه ایران
«سعودی ها در حالی از حربه رسانه ای علیه ایران استفاده می کنند که مسئله «ایران» برای مقامات عربستان در سال های اخیر به مسئله جدی و حساس تبدیل شده است.»
به این مطلب امتیاز دهید
1 0

 به نقل از سایت خبری "العربی الجدید"؛ عربستان سعودی وارد مرحله جدیدی از جنگ رسانه ای علیه ایران شده است.

 

 

طبق گزارش رسانه لندنی العربی الجدید؛ سعودی ها بعد از آنکه رسما شبکه فارسی زبان در ماه گذشته به راه انداختند اینک خبرگزاری رسمی عربستان «واس» اخبار خود را به فارسی هم منتشر می کند.

 

 

العربی الجدید در ادامه افزود: «این در حالی است که ایران سال هاست با راه اندازی شبکه های عربی مانند «العالم» علیه اعراب وارد جنگ رسانه ای شده ولی سعودی ها اینک به این فکر افتاده اند تا در مقابل تحرکات ایران در منطقه از طریق رسانه ها وارد عمل شوند.»

 

 

این سایت خبری در ادامه خاطرنشان کرد: «سعودی ها در حالی از حربه رسانه ای علیه ایران استفاده می کنند که مسئله «ایران» برای مقامات عربستان در سال های اخیر به مسئله جدی و حساس تبدیل شده است.»

 

تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 | 09:51 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

سخنگوی وزارت دفاع یمن اعلام کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن برای ورود به شهرهای مهم مرزی عربستان مانند جیزان، نجران و عسیر آماده هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، سرتیپ شرف لقمان سخنگوی وزارت دفاع یمن در تماس تلفنی با شبکه خبری العالم گفت: نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی فقط در انتظار صدور دستور فرماندهی کل برای ورود به شهرهای مرزی عربستان هستند.
 

وی همچنین درباره اخباری که در برخی پایگاه های خبری درخصوص کشته شدن یک فرمانده ارشد نظامی سعودی و افسران اسراییلی در بمباران پایگاه "خمیس مشیط" عربستان آمده، اظهار داشت: نمی توانم کشته شدن یک فرمانده مشخص عربستانی را تایید یا تکذیب کنم، اما می دانیم که در این حمله گروهی از فرماندهان سعودی هدف قرار گرفته اند.

 

لقمان درباره اقدام ارتش یمن و کمیته های مردمی در موشک باران پایگاه دارالاماره و پایگاه نظامی العش در ظهران نیز خاطرنشان کرد: این حملات در راستای تحرکات و اقدامات روزانه ارتش و کمیته های مردمی یمن صورت گرفت و پایگاه های دار الاماره و العش بارها موشک باران شدند و طی دو یا سه روز این پایگاه ها را به طور کامل تحت کنترل خواهیم گرفت.

 

سخنگوی وزارت دفاع یمن درباره چشم انداز تحرکات ارتش یمن و کمیته های مردمی در گلوله باران و موشک باران مواضع نظامی سعودی گفت: ما گزینه های راهبردی خود را بنا به دستورات فرماندهی، افزایش می دهیم و در صورت عنادورزی و هدف قرار دادن غیرنظامیان از سوی بمب افکن های آل سعود، از گزینه های راهبردی بیشتری استفاده خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: ما در این خصوص فقط نیاز به یک فرمان داریم و در صورت صدور دستور فرماندهی برای پیشروی، ورود به این شهرها بیش از یک روز طول نخواهد کشید. تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 | 09:34 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

پیام ابوبکر البغدادی به هوادارانش


 ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش طی پیام صوتی به همه طرفداران خود در جهان اعلام کرد تا سلاح بردارند و به سمت مرکز خلافت داعش پیش روند.

به گزارش قدس انلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، هفته گذشته تیم اطلاعاتی «الصقور» بر اساس اخبار اطلاعاتی دقیق و در هماهنگی مستقیم با فرماندهی عملیات مشترک و نیروی هوایی این کشور، موفق شدند ابوبکر البغدادی را هدف قرار دهند.

بر پایه این گزارش؛ این پیام صوتی بعد از اخبار مبنی بر زخمی شدن شدید ابوبکر البغدادی توسط جنگنده های عراق منتشر شده است.

در این عملیات هوایی ابوبکر الشیشانی مسوول تبلیغات داعش و ابوساعد الکربولی یکی از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی، در این عملیات هوایی به هلاکت رسیده اند.تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 | 09:33 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

یک شبکه عربی از ورود نیروهای نظامی ترکیه به حومه استان ادلب به بهانه ایجاد دیوار حائل خبر داد.
ب
3 0

به گزارش جام نیوز به نقل از المیادین، نیروهای نظامی ترکیه امروز سه شنبه به بهانه ایجاد دیوار حائل، وارد بخشی از اراضی سوریه در حومه استان ادلب شدند.بر اساس این گزارش، تاکنون مقامات آنکارا هیچ اظهارنظری در این خصوص نکرده و مقامات سوری نیز واکنشی در قبال آن نشان نداده اند.این اقدام نیروهای ترکیه ای در شرایطی انجام می شود، که روسیه از دو هفته قبل حملات هوایی گسترده خود به مواضع داعش در سوریه را آغاز کرده است.به گزارش مهر، مقامات روسیه با استناد به قطعنامه تعریف تجاوز مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.تاریخ : چهارشنبه 22 مهر 1394 | 12:42 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تاریخ : سه شنبه 21 مهر 1394 | 12:13 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

  درگیری امروز نظامیان رژیم صهیونیستی با دانشجویان فلسطینی درمقابل دانشگاه های ابودیس و خضوری در طولکرم بیش از 55 زخمی در میان دانشجویان فلسطینی به جا گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، در این درگیری ها 20 دانشجوی فلسطینی اهل خضوری به ویژه 8 تن آنها که حال وخیمی دارند در بیمارستان ثابت بستری شدند.
منابع پزشکی اعلام کردند که حال یکی از دانشجویان بسیار وخیم گزارش شده و به زودی به بیمارستان الزکات در طولکرم منتقل می شود.
درگیری شدیدی میان دانشجویان اهالی خضوری و نظامیان صهیونیست ظهر امروز (یکشنبه) در اطراف دانشگاه خضوری درگرفت به طوری که درگیری ها تاکنون ادامه دارد.
در درگیری دانشجویان فلسطینی دانشگاه ابودیس با نظامیان صهیونیست در حیاط این دانشگاه 30 دانشجوی فلسطینی زخمی شدند.
خبرنگار فلسطین الیوم گزارش داد که نظامیان صهیونیست با شلیک گلوله ،بمب های صوتی و اشک آور به سمت دانشجویان با آنها درگیرند و شماری از دانشجویان فلسطینی را بازداشت کردند.
وزارت بهداشت فلسطین افزود: از آغاز ماه جاری تاکنون یکهزار و 100فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها زخمی شده اند .
جنگنده های رژیم صهیونیستی صبح امروز منطقه الزیتون در جنوب غزه و پایگاه بدر در غرب غزه را هدف قرار دادند.
سرزمین های اشغالی طی 11 روز اخیر به دلیل هتک حرمت مسجد الاقصی و اجرای توطئه تقسیم زمانی و مکانی از سوی صهیونیست ها، صحنه درگیری های شدید میان فلسطینی ها و نظامیان رژیم صهیونیست بوده است .
هیات امور اسرا و آزادگان فلسطینی روز شنبه از بازداشت 650 فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی از آغاز اکتبر سال جاری (9 مهرماه) تاکنون خبر داد.

تاریخ : یکشنبه 19 مهر 1394 | 03:57 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات


بین الملل > خاورمیانه - واحد مرکزی خبر نوشت: مناطق درگیری در سوریه به میدان رقابت بالگردهای جنگی روسیه و موشک های آمریکایی تبدیل شده است.
مناطق درگیری در سوریه به میدان رقابت بالگردهای جنگی روسیه و موشک های آمریکایی تبدیل شده است

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، مناطق جنگ در حومه حماه شاهد رقابت شدید بالگردهای روسیه با موشک های آمریکایی «تاو» است. بالگردها یکی از ارکان اساسی حمایت و پشتیبانی از حملات زمینی ارتش سوریه به شمار می روند، این در حالیست که عناصر مسلح برای خنثی کردن این حملات از موشک های تاو استفاده می کنند.

دیمه ناصیف خبرنگار شبکه همراه با پخش تصاویری از حملات بالگردها به عناصر مسلح و تلاش این عناصر برای هدف قرار دادن بالگردها با موشک های تاو گفت: از موشک های تاو هیچ کاری برای هدف قرار دادن بالگردهایی که عناصر مسلح را در منطقه کفر نبوده هدف حملات خود قرار می دهند، بر نمی آید. پدافند هوایی نمی تواند بالگردهای می24 را که به منزله تانک های پرنده هستند هدف قرار دهند. این بالگردها با پرواز در ارتفاع پایین عناصر مسلح را هدف قرار می دهند بدون آن که این عناصر قادر به هدف قرار دادن آنها باشند. بالگردهای روسیه با پشتیبانی از بزرگترین عملیات زمینی ارتش سوریه در شمال روند درگیری ها را در سوریه تغییر داده اند. این بالگردها به موشک های هدایت شونده با لیزر مجهز هستند و پرواز آنها در ارتفاع پایین مانع از به کارگیری موشک برای هدف قرار دادن آنها می شود.

ثابت محمد کارشناس مسائل نظامی گفت: ارتش سوریه راهبرد جدیدی در پیش گرفته است که مبتنی بر از بین بردن قدرت آتش گروه های تروریستی قبل از انجام هرگونه تهاجم است. بر همین اساس با این راهبرد توانسته است جنگ افزارهای این گروه ها از جمله موشک های ضد زره آنها را از کار بیندازد.

ناصیف در ادامه گزارش گفت: گروه های مسلح در مقابل بالگردهای روسیه و سوریه، موشک های ضد زره تاو را در اختیار دارند اما تا کنون نتوانسته اند هیچ یک از بالگردهای جنگنده را با وجود حضور گسترده آنها در درگیری ها، سرنگون کنند. آنها تلاش می کنند با تکیه بر ذخایر موشک های تاو، مانع از پیشروی تانک های ارتش شوند.

خبرنگار المیادین ادامه داد: بر اساس گزارش های مطبوعاتی، پانصد فروند دیگر از این موشک های ضد زره از عربستان سعودی به دست عناصر مسلح رسیده است. این موشک ها در درگیری های سهل الغاب و جسرالشغور و تعقیب و گریز در آنجا نقش مهمی ایفا داشتند و همچنان دارند. رقابت بالگردهای می24 روسیه و موشک های آمریکایی تاو در نهایت به نفع ارتش سوریه تمام می شود. تاریخ : یکشنبه 19 مهر 1394 | 10:39 ق.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

در سفر به آمریکا

رئیس جمهور آلمان: شرایط سوریه بسیار پیچیده است

گاوک

رئیس جمهوری آلمان در سفر خود به آمریکا شرایط در سوریه را بسیار پیچیده ارزیابی کرده و تصریح کرد که پاسخ های دیپلماتیک ضروری برای حل این بحران وجود ندارد.

  به نقل از نشریه "بیلد"، "یوآخیم گاوک"، رئیس جمهور آلمان در سفر خود به آمریکا در یک بیانیه مطبوعاتی به بحران سوریه پرداخته و گفت: ما آرزو می کنیم که این وظیفه انسانی بزرگ که در برابر همه ما قرار دارد شاید نه تنها در اروپا بلکه همچنین در کشور شما مورد بررسی قرار گیرد.

آمریکا باید تعهد بیشتری در قبال بحران پناهندگان نشان دهد

وی همچنین بر لزوم همکاری دو کشور برای حل بحران سوریه تاکید کرده و گفت: همچنین آمریکا باید با توجه به بحران پناهندگان سوریه تعهد بیشتری در قبال این مسئله از خود نشان دهد.

گاوک همچنین تاکید کرد که شرایط در سوریه بسیار پیچیده است، همزمان واکنش ها و پاسخ های دیپلماتیک ضروری برای حل این بحران وجود ندارد.

"گاوک" بعد از گفتگوهای غیر علنی با رئیس جمهوری آمریکا که حدود 46 دقیقه به طول انجامید گفت: وی و رئیس جمهوری آمریکا  این شرایط انسانی را به عنوان خطری بزرگ همچنین برای پایداری سیاسی آلمان می دانند.

اوباما نیز آمادگی آلمان برای هماهنگی در مسئله پناهندگان را تمجید کرده و آلمان را شریک مهمی در حل رویداد فاجعه بار سوریه و بحران پناهندگان ارزیابی کرد.

رئیس جمهوری آلمان روز دوشنبه سفر سه روزه خود به آمریکا را با دیدار از "فیلادلفیا" آغاز کرده و هدف خود از این سفر را تقویت مناسبات دو سوی آتلانتیک و ایجاد دوباره اعتماد از دست رفته بین دو کشو ارزیابی کرد.

وی همچنین نقش آمریکا در اتحاد دوباره آلمان را ستود.تاریخ : پنجشنبه 16 مهر 1394 | 03:40 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
'ینس استولتنبرگ' دبیر کل (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) 'ناتو' اعلام کرد این سازمان آماده دفاع از ترکیه به عنوان متحد خود در صورت لزوم اعزام نیرو به این کشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، استولتنبرگ قبل از آغاز نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو در شهر 'بروکسل'، مقر اتحادیه اروپا، در خصوص ادعاهای ترکیه مبنی بر نقض حریم هوایی خود از سوی روسیه، گفت: ناتو آماده است برای دفاع از ترکیه به عنوان متحد خود، به این کشور نیرو اعزام کند. ناتو آماده است و می تواند از همه متحدان خود از جمله ترکیه، دفاع کند و حاضر است برای دفاع از ترکیه نیرو اعزام کند.

وی همچنین افزود: ناتو ظرفیت، توانایی و میزان آمادگی خود را برای استقرار نیرو در جنوب، از جمله در ترکیه، افزایش داده است. حملات هوایی روسیه از جمله شلیک موشک کروز، باعث نگرانی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، استولتنبرگ اعلام کرد: در سوریه شاهد 'تشدید تنش های نگران کننده' ناشی از فعالیت نظامی روسیه هستیم. آخرین تحولات و پیامدهای آن را برای امنیت اتحاد ناتو بررسی و تحلیل می کنیم.

وی افزود: اکنون بیش از هر زمان دیگری به طرح های ابتکاری برای یافتن راه حل سیاسی برای بحران در سوریه نیاز است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که حمله های هوایی و دریا روسیه به سوریه، افزایش یافته است.

وزارت امور خارجه ترکیه پیشتر به دلیل آنچه نقض حریم هوایی کشورش توسط جنگنده های روسیه خوانده بود، علاوه بر احضار سفیر روسیه، تقاضای دیدار با دبیرکل ناتو را ارائه کرد.
ترکیه بشدت با شروع عملیات هوایی روسیه در سوریه که از روز 30 سپتامبر (8 مهر) و با مجوز دمشق آغاز شد، مخالف است.

ناتو به بهانه جلوگیری از گسترش درگیری ها در سوریه موشک های 'پاتریوت' خود را در مرز جنوبی ترکیه با سوریه مستقر کرده است

تاریخ : پنجشنبه 16 مهر 1394 | 02:36 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تاریخ : چهارشنبه 15 مهر 1394 | 04:24 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که اگر رئیس‌جمهور آمریکا شود اگر لازم باشد از اقدام نظامی علیه تأسیسات هسته‌ای ایران استفاده می‌کند و سیاست آمریکا را بر پایه تغییر نظام در ایران بنا می‌گذارد.

خبرگزاری فارس: نامزد انتخابات آمریکا: لازم باشد به ایران حمله می‌کنم/سیاست آمریکا باید تغییر نظام ایران باشد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کریس کریستی» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا در مصاحبه با شبکه «فاکس‌نیوز» تهدیدات علیه ایران را تکرار کرد و گفت که آمریکا باید در راستای تغییر نظام ایران حرکت کند و به ائتلاف بمباران تأسیسات هسته‌ای ایران بپیوندد.

این نامزد جمهور‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوی آمریکا که مخالف توافق هسته‌ای ایران است در مصاحبه خود اعلام کرد: «بهتر است رئیس‌جمهور بعدی آمریکا آماده حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران باشد. من آماده هستم».

وی تأکید کرد که اگر بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شود، در همان روز اول ریاست‌جمهوری خود دو پیام به ایران ابلاغ می‌کند. اولین پیام این است که «این کشور هرگز سلاح هسته‌ای نخواهد داشت و اگر این به مفهوم استفاده از اقدام نظامی برای متوقف کردن سلاح هسته‌ای باشد، از این گزینه استفاده خواهیم کرد. دومین پیام این است که سیاست رسمی آمریکا بر تغییر نظام در ایران است».

وی درباره ایران لفاظی‌های خود را اینگونه ادامه داد: «اینها اراذل و اوباش مرگباری هستند که نمی‌توانید با آنها وارد گفت‌وگو شوید».

کریستی در ماه ژوئیه اوباما را به دروغگویی برای تصویب برجام در کنگره متهم کرد و گفت: «اگر این رئیس‌جمهور این توافق را دوست دارد، برود و آن را توجیه کند اما صادقانه این توافق را به بقیه بقبولاند و به مردم آمریکا دروغ نگوید».

وی همچنین در ماه آگوست با یک گروه یهودیان در دانشگاه «راتجرز» دیدار کرد و مخالفات خود را با برجام اعلام کرد و نمایندگان مردد کنگره را متقاعد کرد که با آن مخالفت کنند.
تاریخ : چهارشنبه 15 مهر 1394 | 04:21 ب.ظ | نویسنده : حسین دومان | نظرات
تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارسیان دانلود